Franczyza Falla

Falla to duża i rozpoznawalna marka, która na stałe wpisała się w świadomość osób poszukujących pysznej, zdrowej i roślinnej kuchni, która nie boi się eksperymentów. Przez lata swojej działalności nasze restauracje zdobyły uznanie wielu Gości, którzy codziennie wracają, by próbować naszych kolorowych dań.

Nowoczesna kuchnia roślinna z elementami Bliskiego Wschodu działająca zgodnie z zasadami slow food. Falla to świeże lokalne produkty, wzbogacone nutą orientalnych przypraw, odważne autorskie kompozycje smaków oraz eksplozja kolorów na talerzu, a przede wszystkim szczera miłość do jedzenia.

Nasze produkty cechuje wysoka jakość, a pełnowartościowe dania serwowane w atrakcyjnej cenie, są doskonałą odmianą również dla osób na co dzień spożywających mięso. Dzięki temu naszymi gośćmi są studenci i uczniowie, pracownicy firm, rodzice z dziećmi, a także osoby starsze.

Falla zaskakuje smakiem już od 2016 roku. W tym czasie nasze lokale otworzyły się w takich miejscach, jak: Poznań, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Katowice oraz Łódź. Jeżeli myślisz, że brakuje nas w Twojej okolicy to nic prostszego – otwórz wspólnie z nami dobrze prosperujący biznes!

Dołącz z nami do roślinnej rewolucji!

Plan działania – Otwarcie restauracji:

 1. Wstępna konsultacja – przedstawienie potencjalnemu Restauratorowi oferty współpracy, porozmawiamy o szczegółach i wspólnie podejmiemy decyzję.
 2. Akceptacja potencjalnej lokalizacji pod restaurację Falla, to bardzo ważny krok, dlatego wspomożemy Cię w wybraniu najlepszego miejsca.
 3. Zawarcie umowy franczyzowej, trochę papierkowej roboty, ale oczywiście na jasnych i przejrzystych warunkach!
 4. Budowa i odbiór przez inwestora własnej restauracji Falla, razem stworzymy wyjątkową przestrzeń w klimacie Falli.
 5. Przekazanie „Know How” – Przekażemy wszystkie nasze tajemnice, które pozwolą Ci z łatwością prowadzić Twoją Fallę
 6. Szkolenie kadry – Nasz doświadczony zespół szkoleniowy przekaże całą wiedzę Twojemu zespołowi, by od pierwszego dnia byli gotowi.
 7. Otwarcie – Wszystkie ręce na pokład! Pomożemy w całym procesie związanym z otwarciem, by wszystko było dopięte na czas.

Jednostki własne: 1

Jednostki franczyzowe: 8

Wsparcie dla Franczyzobiorcy

 • ZNANA MARKA Falla to już movement! Kojarzą nas wszyscy fani zdrowego, roślinnego jedzenia z każdego zakątka Polski
 • DOŚWIADCZENIE, czyli KNOW HOW wsparcie dla franczyzobiorcy od momentu podpisania umowy.
 • PROCEDURY koordynacja przy projektach technicznych i technologicznych.
 • LOKALIZACJA pomoc – doradztwo „non stop” – porady przez telefon i osobiście dotyczące wyboru koncepcji i lokalizacji.
 • POMOC PRZY OTWARCIU LOKALU – Będziemy wspierać Cię w całym procesie przed otwarciem, w trakcie oraz tuż po nim, by wszystko szło, jak z płatka.
 • WIZUALIZACJA LOKALU – Wspólnie zaprojektujemy i stworzymy Fallę, na którą zasługuje Twoja okolica
 • RENTOWNOŚĆ rozwiązania minimalizujące koszty wystroju
 • MODEL FINANSOWY Atrakcyjny model finansowy, szybki zwrot z inwestycji.
 • PODRĘCZNIK OPERACYJNY Nasz podręcznik operacyjny – przekażemy Ci całą najważniejszą wiedzę, dzięki której prowadzenie Falli będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.
 • PRODUKTY I SPRAWDZENI DOSTAWCY Składniki najwyższej jakości to rzecz najistotniejsza, dlatego przekażemy Ci listę
 • dostawców, których produkty są najwyższej próby.
 • PARTNERZY SIECI stałe zniżki u dostawców na cały asortyment produktów, alkoholi oraz napojów.
 • WYŁĄCZNOŚĆ TERYTORIALNA Prawo do prowadzenia lokalu pod marką FALLA. Dbamy o nasze wspólne interesy, więc nie musisz martwić się o konkurencję.
 • ROZWÓJ I SZKOLENIA dla franczyzobiorcy i jego kadry kierowniczej. Przekażemy Ci całą wiedzę o tym, jak prowadzić restaurację i wyszkolimy personel, by od pierwszego dnia kuchnia i personel były na najwyższym poziomie.
 • WSPARCIE I COACHING Ciągłe wsparcie i coaching w zakresie kluczowych procesów i wyzwań biznesowych.
 • WYMIANA DOŚWIADCZEŃ Przynależność do forum franczyzowego
 • PROMOCJA, MARKETING, REKLAMA – Social Media i nie tylko – wiemy co zrobić, by trafiać do naszych Gości. Współpraca marketingowa na poziomie centralnym i lokalnym.
 • IDENTYFIKACJĘ GRAFICZNĄ I STRATEGIĘ KOMUNKACJI – Będziemy wspierać Cię w całym procesie przed otwarciem, w trakcie oraz tuż po nim.

W ramach współpracy zapewniamy:

Wszystkie restauracje FALLA otrzymują dedykowane wsparcie w prowadzeniu biznesu. Franczyzobiorcy otrzymują opiekę Franchise Business Coacha, który na co dzień kontaktuje z właścicielami i regularnie daje informację zwrotną w celu zwiększenia efektywności i zyskowności biznesu.

Przewidywana suma inwestycji

Przewidywana kwota inwestycji w restauracje FALLA mieści się w przedziale od 300 tys. złotych netto plus koszty remontu i przystosowania lokalu pod wymagania pozwalające na prowadzenie w nim działalności gastronomicznej. W tej kwocie zawiera się także sprzęt do kuchni oraz wyposażenie kuchni i baru,ewentualna kaucja za lokal.

Opłata licencyjna wynosi jednorazowo 15 tys. zł, natomiast opłata franczyzowa to każdorazowo 6 proc. od obrotu miesięcznego franczyzobiorcy.

Podstawowe wymagania sieci

Franczyzobiorca zobowiązany jest uzyskać wszelkie zezwolenia, licencje i inne dokumenty niezbędne do należytego wywiązania się z ciążących na nim obowiązków wynikających z umowy o współpracy przez cały okres jej obowiązywania.
Decydując się na prowadzenie restauracji Falla, Restaurator musi zarejestrować firmę, zdobyć szereg zezwoleń oraz spełnić określone procedury w celu uruchomienia restauracji. Lokal na parterze budynku ze stolarką otworową okienną, miejsce na ogródek. Obowiązkowym motywem, jest naturalny mech przed blatem baru. Wystrój restauracji to naturalne drewno, metal, cegła oraz odcienie szarości, naturalna zieleń na parapetach i stołach. Od franczyzobiorcy nie wymagamy doświadczenia w gastronomii.

JAKI LOKAL:

 • Lokal „na ulicy” typowy standardowy sugerujemy lokale 90-130 m2 (max do 150m2).
 • Parter i nie piwnica.
 • Lokal z miejscem na ogródek letni.
 • moc przyłączeniowa; dodatkowe 18 kW lub przyłącze gazowe
 • sprawna, efektywna wentylacja mechaniczna
FALLA Franczyza

Masz pytania?

Falla sp. z o.o.
Wawrzyniaka 19, 60-506 Poznań
694 615 717
franczyzy@fallawege.pl